Salomon Ligthelm tworzy teledysk do utworu „Easy”

Salomon Ligthelm creates a music video for the song Easy. Behind the scenes of the movie set

ZA KULISAMI AYIA – „Easy”
23 stycznia, 2021

Zobacz backstage z niesamowitej produkcji Salomona Ligthelm’a

Ekipa Musicbed przy współpracy z Filmsupply stworzyła serie Behind The Film przedstawiającą kulisy innowacyjnych i najnowocześniejszych produkcji filmowych. Ta niesamowita seria pokazuje widzowi w niezwykle interesujący sposób jak przebiega cały proces tworzenia ambitnych dzieł filmowych.

W pierwszym odcinku „Behind the Film” śledzimy reżysera Salomona Ligthelma, który wraz z filmową ekipą kręci teledysk do utworu „Easy” zespołu aYia, wykonującego eksperymentalną muzykę elektroniczną. Po drodze bada wyzwania związane z wprowadzeniem w życie abstrakcyjnej koncepcji wideo i opowiada o tym, jak jego wytrwałość w pracy z zespołem zaowocowała ich współpracą. Salomon zapytany o tę produkcje odpowiada:

Oczywiście, film jest trochę abstrakcyjny. W pierwszej kolejności kręciliśmy scenę, w której główny bohater wchodzi w interakcję z obiektem w kształcie czarnego bloku, w momencie, w którym dochodzi do wspomnianej przeze mnie interakcji, zaczyna tracić zmysły i popada w szaleństwo – Salomon Ligthelm.

Salomon Ligthelm jest reżyserem wielu zapierających dech w piersiach produkcji filmowych. Jako dyrektor multidyscyplinarny, posiada doświadczenie zarówno w komponowaniu muzyki jak i inżynierii dźwięku. Jego prace teksturalne i eksperymentalne inspirują odbiorców do odkrywania ludzkiej natury. Ligthelm w swojej twórczości stara się zatrzeć granice między opowiadaniem narracyjnym, a dokumentalnym przedstawieniem historii. Jego doświadczenie w projektowaniu dźwięku i muzyki stanowią silne podstawy do pracy nad artystycznymi produkcjami niosącymi ważny intelektualny przekaz, a zrozumienie ludzi i kultury napędza jego zamiłowanie do kręcenia coraz to dłuższych form filmowych.

źródło: https://www.musicbed.com/blog/filmmaking/behind-the-film-on-set-with-director-salomon-ligthelm/

zobacz całość na Filmsupply Films: https://mscbd.fm/2WIEVOb

oficjalna strona Salomona: https://ligthelm.work/

directed by Salomon Ligthelm

AYIA – „EASY”

COMMENTS
ADD ONE