Jason Paul cofa czas!

Freerunning in reverse. Creative film production of the Red Bull

PARKOUR NA REVERSIE!
18 stycznia, 2021

Zobacz jak Jason Paul wykonuje freerunning w odwróconym czasie!

Marka Red Bull postanowiła stworzyć film, w którym czas płynie w odwróconą stronę. W projekcie udział wziął profesjonalny freerunner Jason Paul, który wolny czas spędza podróżując po świecie jednocześnie realizując się jako fotograf i filmowiec amator. Projekt zrealizowany został we Frankfurcie w rodzinnym mieście Jasona Paula. W trakcie realizacji filmu Jason chodzi po dachach budynków, wspina się na 40 metrowy dźwig, a także wykonuje spektakularny skok do wody z promu Schiff Wappen von Frankfurt. Większość czynności, które wykonuje freerunner zostały zarejestrowane w taki sposób, by odwracając je w postprodukcji sprawiały wrażenie, że Jason porusza się do przodu, podczas gdy całe otoczenie cofa się w czasie. Było to możliwe, dzięki temu, że Paul w trakcie nagrywania ujęć wykonywał wszystkie czynności od tyłu. Zdjęcia zostały zrealizowane na ulicach Frankfurtu oraz w popularnym Eiserner Steg.

Aby uzyskać dokładne ujęcia, zarówno sportowcy, jak i ekipa filmowa musieli pracować 18 godzin dziennie, spędzając na planie szalone trzy dni. Główny bohater projektu zapytany o sytuację na planie powiedział „Kręcenie było świetną zabawą, ale było też bardzo wyczerpujące – dla mnie i całej ekipy filmowej”. W przypadku większości ujęć mieliśmy maksymalnie dwie próby i wszystko było bardzo skomplikowane”.

To, co odróżnia Running Reverse od wszystkich innych projektów wideo, które zrobiłem do tej pory, to fakt, że wykonuję całą akcję od tyłu, w przeciwieństwie do normalnego biegu wydarzeń – Jason Paul.

Paul i jego załoga mieli obsesję na punkcie każdego szczegółu. „Właśnie to sprawia, że ​​widzę magię filmu, w końcu szczegóły robią różnicę” – powiedział Paul po zakończeniu ostatecznej sceny reklamy dla marki Red Bull.

Jason Paul urodził się we Frankfurcie w Niemczech. Dorastał jako przeciętny młodzieniec. Wolny czas spędzał zwiedzając własną okolicę, czytając wiele książek, uprawiał też różne dyscypliny sportowe. O Freeruningu dowiedział się, gdy miał 14 lat, od tego czasu zaczął ciężko trenować, by opanować tę dyscyplinę do perfekcji. Efekty możecie obejrzeć poniżej.

Parkour na Reversie. Jason Paul cofa czas!

FREERUNNING IN REVERSE

Parkour na Reversie. Jason Paul cofa czas! [Behind the scenes]

MAKING OF PROJEKTU FREERUNNING IN REVERSE

Komentarze
dodaj