BOB MOSES – FALLING INTO FOCUS

Bob Moses releases first concert film.

BOB MOSES – FALLING INTO FOCUS (Live Concert Film)
21 stycznia, 2021

Bob Moses wykonał spektakularny występ na żywo na dachu opuszczonej wieży radiowej w Topanga w Kalifornii

Kanadyjski elektroniczny duet Bob Moses wydał film koncertowy składający się z ponad godzinnego setu wykonywanego na opuszczonej wieży radiowej w Topanga w Kalifornii. Pełnometrażowa produkcja w reżyserii Owena Browna nosi tytuł Falling Into Focus i została zrealizowana przez grupę CTRL5. Projekt narodził się w czasach pandemii i powstał we współpracy z platformą Twitch, na której odbyła się oficjalna premiera całego performensu. 

Bob Moses zaczęli swój set od samego szczytu wieży, gdy zapanowała noc, muzycy powoli schodzili na niższe piętra kondygnacji , wykonując wiele utworów w różnych konfiguracjach, zarówno jako zespół i jako duet.

Większość koncertowego setu Bob Moses zawiera materiał z ich najnowszej EPki pt. „Desire”. Na Falling Into Focus Live pojawiają się też numery z poprzednich albumów „Battle Lines” i „Days Gone By”.

Reżyser projektu wspomina, że przed nakręceniem pierwszego „filmu koncertowego” ujęcia zostały skrupulatnie zaplanowane, aby stworzyć oszałamiające wizualne efekty. Zaznaczył również, że wspólnie z ekipą produkcyjną zależało mu na stworzeniu wizualnego dzieła, które przeniesie widza do miejsca, w którym odbyło się to niesamowite widowisko. 

Chcieliśmy, by odbiorca oglądał ten koncert w taki sposób, jakby czuł, że faktycznie uczestniczy w wydarzeniu na żywo – Owen Brown.

Zgodnie z założeniami, zespół wydał także nowy album koncertowy o tej samej nazwie, który ukazał się nakładem wytwórni Domino Records. Zawiera on pełny set z wyżej opisanego koncertu oraz ekskluzywną, zespołową wersję tytułowego utworu „Desire”.

COMMENTS
ADD ONE

commercial work

BOB MOSES – FALLING INTO FOCUS